Kas yra poliarizuoti lęšiai

Vieni iš kokybiškiausių nuo saulės akis apsaugančių lęšių šiandieninėje rinkoje yra poliarizuoti. Šie lęšiai ypatingi tuo, kad nešiojant saulės akinius su šiais lęšiais galima matyti ryškų ir kontrastingą vaizdą be jokio blizgesio. Taip yra, todėl, kad šie lęšiai nepraleidžia poliarizuotų šviesos atspindžių nuo horizontalių paviršių (šlapios kelio dangos, vandens, sniego, ledo). Saulės akiniai su poliarizuotais lęšiais saulės spindulius praleidžia tik viena kryptimi, todėl matomas ryškus vaizdas, sumažėja atspindžių. Be to, poliarizuotuose lęšiuose naudojami UV spindulių apsaugos filtrai, kurie šiuo metu yra vieni efektyviausių iš gaminamų rinkoje. Šie filtrai apsaugo beveik 100% nuo UVA, UVB ir UVC spindulių, ir tai liudija geriausia saulės akinių kokybę.

Saulės akiniai su poliarizuotais lęšiais patartini:
  • Automobilių vairuotojams (neakina kitų automobilių skleidžiamos šviesos);
  • Turintiems pomėgį žvejoti (ant raibuliuojančio vandens geriau matosi plūdė)
  • Lauko sporto šakų žaidėjams;
  • Visiems, praleidžiantiems daug laiko lauke, kai šviečia saulė, taip pat vaikams, nes jų akys ypatingai jautrios ultravioletinių spindulių poveikiui.
Žemiau pateiktas pavyzdys, kaip veikia poliarizuoti lęšiai
Iš ko pagaminti poliarizuoti lęšiai? Poliarizuoti lęšiai pagaminti iš daugiasluoksnio laminato. Jis nedrėkstantis vandenyje, ypatingai kietas ir nesibraižantis.

Poliarizuoto lęšio gamybos ypatumai. Ištempiama polivinilinė plėvelė, kuri prieš tai buvo impregnuota jodu. Molekulės išsidėsto pagal tempimo kryptį, po to jos suspaudžiamos tarp plastikinių ar mineralinių lęšių. Ultravioletinių spindulių apsauga priklauso nuo bazinių ruošinių, tarp kurių poliarizuojanti plėvelė yra suspaudžiama. Šis procesas sulaiko apie 32% įprastai matomos šviesos – tai ir yra poliarizuotų lęšių paslaptis.
Lęšiai | Fejerverkai
© 2010-2017 | STILINGIAKINIAI.LT | UAB SEO